Стручни актив за развојно планирање

Стручни актив за развојно планирање чине представници наставника, стручних сарадника, јединице локалне самоуправе, Ученичког парламента и Савета родитеља.

У текућој 2024/2025. години, актив чине следећи чланови:
1. Славица Митровић, наставник технике и технологије – координатор
2. Биљана Благојевић, директор
3. Сузана Николић, педагог
4. Биљана Смарс, наставник географије
5. Снежана Соковић, наставник разредне наставе
6. Маја Милошевић, наставник физичког и здравственог васпитања
7. Горан Клемчић, представник локалне заједнице
8. Павле Јевтовић, представник Ученичког парламента
9. Горан Глигорић, представник родитеља

Развојни циљеви – потребе и приоритети

Основни циљ и приоритети рада Стручног актива за развојно планирање представља  афирмативни развој целокупног образовно - васпитног процеса (област наставе и учења),  развијање и унапређивање квалитета сарадње са родитељима, као и савремена настава усмерена функционалном знању (примена савремених наставних средстава у настави, опремање ентеријера и екстеријера школе, пружање  подршке свим ученицима у складу са њиховим развојним и узрасним потребама, а нарочито ученицима из осетљивих група, као и ученицима са изузетним способностима).

Деловање Стручног актива за развојно планирање је усмерено на праћење реализације разноврсних активности чланова наставничког већа и стручних сарадника предвиђених  Школским развојним планом које унапређују лични, професионални и социјални развој ученика, као и  целокупан образовно-васпитни рад школе.

У циљу квалитетнијег и свеобухватнијег рада актива, неопходна је добра координација са постојећим тимовима и стручним већима у школи. Стручни актив за развојно планирање остварује сарадњу са Тимом за инклузивно образовање, Тимом за самовредновање, Тимом за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања, Тимом за професионалну оријентацију, разредним и стручним већима по областима, као и стручним сарадницима. Стручни актив прати реализацију свих конструктивних активности које доприносе угледу и афирмацији наше школе.

Акциони план школе за школску 2024/2025. годину погледајте овде.

За израду Акционог плана, односно дефинисања специфичних циљева и планираних активности послужиле су нам SWOT анализа, извештаји о самовредновању, мисија и визија школе, као и препознате потребе и приоритети школе за наредни петогодишњи период. Акциони план садржи специфичне циљеве, план и носиоце активности, изворе финансирања, време реализације, показатеље остварености, као и евалуацију, односно критеријуме и мерила за вредновање планираних активности.

Наша пословна филозофија – мисија и визија

Школа помаже у формирању морално здраве, духовно јаке, толерантне и хумане личности отворене за нова сазнања и допринос личној и професионалној афирмацији и друштвеној заједници. Нашу школу видимо као установу у којој се мисли и ствара, која иницира, организује и промовише добар наставни кадар, образоване и васпитане младе људе, добру сарадњу са родитељима, као и са локалном заједницом. Наша школа је место где се радо окупљамо.