26. 10. 2017.

Здрава храна

Током месеца октобра, ученици 4/1 су са својом учитељицом Маријаном Михајловић традиционално, као и претходних година, имали низ акција и велики број различитих активности посвећених здравој храни и тако учествовали у обележавању октобра- месеца здраве хране.

Вечерас су у холу школе као завршну активност, за све заинтересоване, извели приредбу на тему „Здрава храна“.  Гледаоцима су ученици на весео и распеван начин приказали шта су све научили о здравом животу и због чега је важно да се здраво хранимо.

Ову поучну приредбу је својим предавањем обогатила и мајка једног четвртака, др Данијела Барјактаревић, која је окупљенима приказала презентацију о здравој исхрани и са гледишта стручњака објаснила зашто је значајна здрава храна за правилан развој деце.

На крају су ученици све окупљене послужили воћем и тако им показали да је оно укуснија, а много здравија ужина од слаткиша.