Светски дан вода - 22. март

Светски дан вода обележава се 22.марта. Подстакнути чињеницом да вода има егзистенцијални значај у човековом животу, одлучили смо да повежемо наизглед неспојиве предмете и створимо један веома интересантан пројекат под називом Светски дан вода. У њему су учествовали ученици трећег, шестог, седмог и осмог разреда. Наш интердисциплинарни пројекат смо пријавили на званични сајт светских догађаја под покровитељством УН – а и назвали га Celebrating World Water Day.
Теме су биле следеће:
- Додоле и обичај призивања кише (српски језик)
- Физичке особине воде (физика)
- Вода памти (хемија)
- Вода као животна средина (биологија)
- Загађивање водених екосистема и могућности заштите (биологија)
- „Купање“, Јован Јовановић Змај (српски језик)
- Значај воде за живот организама (биологија)
- Узроци и последице несташице воде на планети – водена глад (географија)
- Вода као савезник и непријатељ у војној стратегији (историја)
- Научили смо о води (ТиИО)
- „Жубор вода жуборила“ (музичка култура)
Ученици су врло озбиљно приступили овом пројекту и због тога смо веома поносни на њих, а што је најважније, сви заједно смо много научили о значају воде.
Аутори пројекта: Снежана Николић, Јелисавета Хрњаковић, Савка Ракић, Тијана Морић, Биљана Смарс, Јасмина Самарџић, Добрила Кузмановић, Јелена Беседић, Јелена Палавестрић, Данијела Живанчевић, Биљана Недић.

Фотографије погледајте на нашој фејсбук страници.