Већ неколико пута смо се, откако је проглашено ванредно стање на територији Републике Србије, обраћали деци, али и њиховим родитељима и законским заступницима, саветима педагога и психолога који би требало да помогну како да што лакше превазиђемо ситуацију у којој смо се сви заједно обрели. Управо је поменута реч „заједно“ – кључна реч за решавање евентуалних проблема: ЗАЈЕДНО смо у свему овоме, ЗАЈЕДНО ћемо решавати различите ситуације и ЗАЈЕДНО ћемо сви бити на истој страни, страни деце.
У вези са најновијим вирусом КОВИД-19, огласио се и Уницеф. Најтоплија препорука надлежних је да сви они који се старају о деци треба да посете линк на коме се налази још неколико практичних савета о томе како можемо помоћи деци да на исправан начин разумеју шта се заиста дешава, нарочито онда ако и сама примете извесне промене у свом понашању типа стреса, нелагодности, жалости, непријатности... Наравно, готово увек је најбоље решење – отворени разговор.
Како не бисмо препричавали савете оних којима је у опису посла да брину о деци и омладини и о квалитету њиховог животног стандарда, сами посетите предложену страницу и ишчитајте оно што се на њој налази.
Како разговарати са дететом о пандемији новог корона вируса
Кад нешто довољно добро разумемо, онда нам није тешко ни да се поставимо на прави начин. Можда ћемо тако најбоље помоћи првенствено себи, а потом и другима.