27. 11. 2019.

Награда на литерарном конкурсу "Најлепша песма о пауку и пауковој мрежи"

Покрајински завод за заштиту животне средине из Новог Сада, поводом обележавања „Дана пукова“ 2019. године, отворио је Први дечји песнички конкурс за најлепшу песму о пауку и пауковој мрежи.

Ученици наше школе учествовали су на конкурсу, а најуспешнија међу њима била је Теодора Брекић, ученица 4/3, која је освојила ПРВО место.

Жеља организатора је популаризација биодиверзитета Србије кроз мање популарне групе животиња, у овом случају – паукова. Занимљиве приче, предавања, изложбе живих примерака, креативне радиониоце, ликовни и литерарни радови које је организатор презентовао на свечаности уручивања награда имали су за циљ да подстакну позитиван став и разбију предрасуде о овим занимљивим зглавкарима.

Честитамо Теодори на постигнутом успеху и лепом представљању наше школе на завршној манифестацији у Новом Саду!