Светски дан вода - 22. март

Светски дан вода обележава се 22.марта. Подстакнути чињеницом да вода има егзистенцијални значај у човековом животу, одлучили смо да повежемо наизглед неспојиве предмете и створимо један веома интересантан пројекат под називом Светски дан вода. У њему су учествовали ученици трећег, шестог, седмог и осмог разреда. Наш интердисциплинарни пројекат смо пријавили на званични сајт светских догађаја под покровитељством УН – а и назвали га Celebrating World Water Day.
Теме су биле следеће:
- Додоле и обичај призивања кише (српски језик)
- Физичке особине воде (физика)
- Вода памти (хемија)
- Вода као животна средина (биологија)
- Загађивање водених екосистема и могућности заштите (биологија)
- „Купање“, Јован Јовановић Змај (српски језик)
- Значај воде за живот организама (биологија)
- Узроци и последице несташице воде на планети – водена глад (географија)
- Вода као савезник и непријатељ у војној стратегији (историја)
- Научили смо о води (ТиИО)
- „Жубор вода жуборила“ (музичка култура)
Ученици су врло озбиљно приступили овом пројекту и због тога смо веома поносни на њих, а што је најважније, сви заједно смо много научили о значају воде.
Аутори пројекта: Снежана Николић, Јелисавета Хрњаковић, Савка Ракић, Тијана Морић, Биљана Смарс, Јасмина Самарџић, Добрила Кузмановић, Јелена Беседић, Јелена Палавестрић, Данијела Живанчевић, Биљана Недић.

Фотографије погледајте на нашој фејсбук страници.

Календар догађаја

Нове награде