Заштитимо децу у саобраћају

Данас су ученици 1. разред имали час Света око нас на отвореном. У сарадњи са Црвеним крстом Раковице организована им је показна вежба како да што безбедније стигну од куће до школе и назад. У оквиру акције „Заштитимо децу у саобраћају“, активисти Црвеног крста су са првацима разговарали о правилима која морају да поштују да би били безбедни учесници у саобраћају. Затим су ђаци својим родитељима показали шта су научили тако што су (под надзором учитељица) самостално прелазили улицу на пешачком прелазу код школе. Од Црвеног крста су на поклон добили распоред часова на коме се налази подсетник за њих и њихове родитеље о најважнијим правилима за безбедност деце у саобраћају.
И на даље ће бити организовани овакви очигледни часови на којима ће ученици моћи директно да примене научено.