Прослава Дана школе

Прославили смо овогодишњи Дан школе обележавањем 100 година од завршетка Првог светског рата и 49 година од отварања наше школе на Миљаковцу изложбом радова и представом „Солунци говоре“ која је синоћ одржана у Центру за културу Раковица. На овај начин су наши ученици показали шта су научили о српским јунацима у Великом рату. Свим посетиоцима измамили су сузу у оку и све нас подсетили колико смо поносни на своје претке.

Представи и хорском представљању под музичком палицом наставнице музичке културе Данијеле Живанчевић, претходила је уводна реч директорке Биљане Благојевић која је поздравила многобројне госте међу којима су били и наши дугогодишњи пријатељи из Основне школе „Франце Прешерн“ у Крању. У представи коју су припремиле наставнице Јелена Трошић, Добрила Кузмановић и Биљана Вишњић учествовали су ученици старијих разреда. Целокупну сценографију су правили ученици са својом наставницом техничког Јеленом Беседић, док су њихови млађи другови са својим учитељима израдили паное за изложбе у холовима Центра за културу и наше школе. Они су својим радовима представили виђење униформи и гардеробе с почетка XX века, као и различите приказе најмлађег поднаредника свих времена Момчила Гаврића. Део изложбе чинили су и радови наших ученика старијих разреда вођени сигурном руком наставнице ликовне културе Тање Ђокић, које су многобројни посетиоце ове наше прославе имали прилику и да купе. Ученички парламент наше школе одлучиће куда ће отићи новац од продаје ових дечјих рукотворина.

Прилог о овом догађају можете погледати и овде, а и у неким новинама: ТелеграфКурир.