22. 03. 2019.

Општинско такмичење из биологије 2019.

Најзад су стигли званични резултати са овогодишњег општинског такмичења из биологије. Ове године су право на учешће имали само ученици седмог и осмог разреда, а критеријум за пласман на окружно такмичење је био строжији него ранијих година. Наши ученици су и поред свих тих отежавајућих околности постигли сјајне резултате:

У седмом разреду, директан пласман на окружно такмичење остварили су Бошко Кукањац 7/4 (94 бода) и Димитрије Миловић 7/1 (91 бод) и тим бројем бодова освојили прво место на општини.

Осмаци су показали следећи успех: Ива Богдановић 8/3 и Адриана Степановић 8/2 имале су по 87 бодова, и на тај начин се директно пласирале на окружни ниво. Јелена Танасковић 8/2, је са остварена 84 бода, као и њене другарице из школе освојила друго место, али овогодишње пропозиције, нажалост, налажу крај такмичења за Јелену на овом нивоу.

Честитамо на постигнутим успесима и ученицима и њиховим менторима – Савки Ракић и Тијани Морић.

резултати